امروز :  
»   سه شنبه , 4 , آبان , 1395 , 3:25 ب.ظ
»   Tuesday , 25 , October , 2016 , 3:25 pm

ورود کاربراندر حال بارگذاری صفحه لطفا صبر کنید ....
مفهوم لايه ها در فتوشاپ مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 19
ضعیفعالی 

چند تصوير مختلف در محيط فتوشاپ باز كنيد . اگر دقت كنيد ، هر كدام از اين تصاوير در پنجره اي جداگانه قرار دارند .
اولين پانلي كه در اينجا به سراغ آن خواهيم رفت ، پانل Layers است كه اگر در فضاي كاري تان نباشد ، مي توانيد از منوي Window و گزينه Layer يا كليد ميانبر F7 آن را به محيط كار فراخوان كنيد . سپس مشاهده خواهيد كرد كه در اين پانل فقط يك لايه با نام  Background وجود دارد ، علامت سمت راست اين لايه نشان دهنده قفل بودن پس زمينه و عدم جا به جايي و انتقال آن است .

طبق آنچه كه گفته شد ، بخش بزرگي از فعاليت فتوشاپ ، كار با لايه هاي متعدد در يك تصوير خواهد بود. پس همان طور كه يك نقاش قبل از كشيدن نقاشي ابتدا بوم نقاشي (برزنت و قاب چوبي كه به آن Canvas گفته مي شود)را آماده مي كند ، در فتوشاپ نيز بهتر است كه در ابتدا يك صفحه جديد (برزنت نقاشي ) ايجاد كنيم و ديگر تصاوير را به درون اين صفحه منتقل كنيم.

حال طبق آموزش هاي قبلي يك صفحه جديد در محيط كار ايجاد كنيد و ساير تصاويري كه در فتوشاپ باز كرده ايد را به صفحه جديد ايجاد شده منتقل كنيد . براي انتقال تصاوير به صفحه جديد از روش كشيدن (Drag كردن )استفاده مي كنيم .


حال اگر به پانل Layer نگاهي بياندازيد ، خواهيد ديد كه تعدادي لايه جديد به اين پانل اضافه شده است.
از اين به بعد ، هر بلايي را كه مي خواهيد بر سر لايه ها بياوريد ، ابتدا بايد به رايانه بفهمانيد كه منظورتان كدام لايه است . مثلاً هر وقت ابزار پاك كن را برداشتيد و خواستيد كه قسمتي از يك لايه را پاك كنيد و ديديد كه به جاي لايه مورد نظرتان ، لايه ديگري در حال پاك شدن است ، به عقل رايانه تان شك نكنيد :بلكه نگاهي به پانل Layers بياندازيد تا بفهميد كه كدام لايه در حال حاضر فعال است .(آيكون لايه فعال با رنگ آبي متمايز شده است ).

براي انتخاب (فعال ) كردن هر لايه به چند طريق مي توانيد عمل نماييد.
1) انتخاب لايه مورد نظر در پانل Layer

2) راست كليك كردن بر هر لايه درون صفحه و انتخاب نام لايه مورد نظر

3) فعال كردن گزينه Auto-Select در نوار Option و كليك كردن روي لايه مورد نظر (با تيك زدن اين گزينه ، كليك روي هر لايه منجر به انتخاب آن لايه خواهد شد).
نكته :  از ميان اين گزينه ، راه سوم سريع تر است .اما براي حالتي كه چندين لايه روي هم افتاده باشند ، لايه هاي زيرين شانسي براي انتخاب شدن ندارند.


 
www.ModireOnline.com _10_.jpg

 
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب این سایت برای آموزش رایگان فتوشاپ "مدیرآنلاین" محفوظ است